חשוב! השתתפות בפגישה עם קרן שח"ף ביום שלישי הקרוב 3.10

(ירדן קידר) #1

שלום לכולם,
ביום שלישי הקרוב 3.10 תגיע משלחת מטעם קרן שח"ף, איתם היה לנו דין ודברים לאחרונה כדי לקבל מימון למערך המשלוחים, לביקור בבניין כלל (מי שלא מכיר/ה ראו בהמשך מידע על הקרן ופעולותיה). במקור הם תיכננו להיפגש עם מוסללה במרפסת, כי מוסללה הם חלק מהקהילות שהקרן תומכת בהן.
לפני חודשיים, תוך כדי הדיון איתם בנושא הגשה שלנו למכרז האחרון שלהם, הם הזכירו שהם מגיעים לכאן באוקטובר ואנחנו ביקשנו שייפגשו גם איתנו. לכן הם פינו עוד זמן ויגיעו לקואופ ביום שלישי מיד לאחר שיסיימו במוסללה.

היום דיברתי עם קרן מהקרן ותיאמנו ציפיות. מבחינתנו אנחנו היינו רוצים להצטרף לרשימת הקהילות שהקרן תומכת בהן. זה המעמד שממנו אפשר בכלל להתחיל להגיש בקשות לקרן לתמיכה. כידוע באופן כללי אנחנו לא ממש מעוניינים בעזרה פילנתרופית, אבל - מדובר בקרן שעוזרת ספציפית לקהילות משימתיות ועוד יותר ספציפית בקול הקורא האחרון שלהם הם תמכו במיזמים עסקיים של קהילות. לכן זה נראה מאוד רלוונטי ושווה לעשות את המאמץ ולהצטרף. זה גם יכול לחבר אותנו לכוחות נוספים בשטח ואולי לייצר שותפויות.
מבחינתם, הם עדיין לא החליטו אם אנחנו ממש קהילה משימתית כפי שהם מגדירים (ולכן לצערי לא אישרו לנו את ההגשה לקול הקורא האחרון שלהם שעסק במיזמים קהילתיים). צריך לציין שבהקשר הזה הם לאו דווקא מגדירים כקהילה משימתית רק “גרעינים” קלאסיים, כאמור גם מוסללה חלק מהקהילות שלהם ויש שם מגוון רחב מאוד של אפשרויות. אז זה לא מופרך שגם אנחנו נצטרף. מה שכן, בפגישה אנחנו נצטרך להסביר להם את הממד הקהילתי שלנו, הן בהווה והן כחזון. נצטרך לגרום להם להבין שאנחנו לא סתם התאגדות כלכלית אלא שיש ממד קהילתי רחב שהוא חלק בלתי נפרד מההתנהלות ומהמהות של הקואופ. כמו כן, הם היו רוצים לשמוע הסברים כלכליים על מצבנו, כנ"ל הן בהווה והן בתכנון.

הם יהיו חמישה, כך שגם אנחנו יכולים להיות איזה 4-5 אנשים אם אנחנו יכולים. אז צריך שיהיו גם אנשים שיכולים להציג את הקואופ באופן כללי, גם מישהו שמכיר את ההיבטים הקהילתיים וגם את ההיבטים הכלכליים. אני אהיה שם, ואשמח לראות עוד אנשים. הפגישה היא כאמור ביום שלישי 3.10 בשעות 10:45-12:00.

שתהיה שנה טובה!
ירדן

@elay @dafnaefron @yonigraff

קרן שח"ף היא שותפות פילנתרופית ייחודית שהוקמה בשנת 2010 במטרה לצמצם פערים ואי שיוויון בחברה הישראלית באמצעות תמיכה בקהילות הצעירים המשימתיות. הקרן פועלת בשלושה תחומים עיקריים - הצמחת תנועת הקהילות: תמיכה וסיוע לקהילות וארגונים בתחילת דרכם; ביסוס תנועת הקהילות: סיוע לקהילות וארגונים להפוך לברי קיימא; והשפעה: הגדלת פעילות הקהילות ברמה המקומית והארצית תוך יצירת שינוי משמעותי בחברה הישראלית.
לפירוט נוסף אפשר להיכנס לאתר הקרן.

(יוני גרף ) #2

אצטרף אליך

(דבורה) #3

הי ירדן, עדיין לא ברור אם אצטרך לעבוד.
במידה ולא - אגיע.

דבורה

(נועה פייזר) #4

אבדוק עם העבודה אם אוכל להגיע מאוחר

(ירדן קידר) #5

כרגע מגיעים יוני, יהונתן ואני. אם מישהו נוסף יוכל זה יהיה טוב מאוד. בכל
מקרה נדבר הערב על הפגישה והתוכן שלה

(מאירה הנסון) #6

היי ירדן,

רק עכשיו ראיתי את הפניה בסיכום פורום השבועי שאני מקבלת.

התכתבתי קצרות בוואטסאפ עם קולגה שמכיר את הקרן ואלה הדברים שהוא כתב לי:
האם ואיך זה מייצר קהילה עבורכם. האם ואיך זה מהווה כלי לשינוי חברתי גם עבור שכבות מוחלשות.
מה שיותר להתרחק מארגון פונקציונלי, מה שיותר אספקטים של החיים.
אתם יכולים לכתוב [התכוון כנראה להציג] מה עכשיו ומה החזון לעתיד.

לגבי הממד של שכבות מוחלשות - שזה לא עיקר הכוונה שלנו - רן כתב שהקרן תצטרך להכריע וחזר על כך שיש את הממד של מה שקורה היום ומה ההתכווננות שלנו.

אני יחסית גמישה עם הזמן שלי מחר כי אני עובדת מהבית, קרוב לקואופ, אז אם אתם צריכים עוד גיבוי (או איזון מגדרי :-) אז תגיד. אני לא בטוחה מה אני יכולה לתרום לשיחה.

(ירדן קידר) #7

הי מאירה, ממש תודה על ההירתמות. אני חושב שיהיה מצויין אם תוכלי להגיע מחר.
לגבי עניין השכבות המוחלשות - אי אפשר לאלץ את עצמנו להיות מי שאנחנו לא. אבל
אנחנו בהחלט בטווח הארוך רוצים להגיע למחירים טובים לכלל המוצרים וזה בהחלט
אמירה חברתית.

בתאריך 2 באוק’ 2017 20:38,‏ “מאירה הנסון” [email protected] כתב:

(מאירה הנסון) #8

מסכימה וצריכים להיות שקופים עם זה.
הנקודה שצריך להדגיש זה איך אנחנו לא רק קהילה שנוצרה למטרה אחת: הקואופ.
זה יותר מחיי חברה סביב הקואופ או אפילו האופן שבו עוזרים זה לזה. אם אני מבינה נכון, זו קהילה עם סדר יום משותף, שמקדמת שינוי חברתי בממדים שונים.
האם זה משהו שחשבתם עליו? אשמח להבין את הכיוון כדי להגיע מוכנה לפגישה.

(נועה פייזר) #9

אפשר לציין את מה שאנחנו עושים עם הרווחה.
הכסף/מוצרים שנתרמים דרכינו, התרומות שאספנו סביב החג…

(דבורה) #10

לא לשפוך מים צוננים, אך המיזם לרווחה בא מבחוץ, והמאמצים שלי לגייס תרומות
קבועות נוספות בקואופ לא צלחו במיוחד.

לפעמים אני מבלה שעות רבות כדי למצוא מי שישלים את ה-50 ש"ח החסרים מדי חודש.

מקווה שהמצב ישתה בעקבות המודעות סביב התרומה של ראש השנה.

דבורה